2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Behízelgés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 zsolti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-08 18:12   
Sziasztok!

Talán ti tudtok tanácsot adni nekem. Már többször is behízelgő emberekkel találkoztam, akikkel nem tudtam mit kezdeni.
Konkrét példák:
-A mai napon itt Kecskeméten a Total benzinkútnál mosatnám le a géppel az autómat, mint ahogy már legalább tizszer megtettem. Egyszerűen be kell helyezni a mosókártyát a nyíláson és meg kell nyomni a "bevitel" gombot. Nem lehet elvéteni. Mégis egy fehérruhás alak széles mosollyal majdnem kiveszi a kezemből a kártyát, hogy ő majd beteszi helyettem, meg levette volna az antennámat is, ha én ezt már nem tettem volna meg. Látom rajta, hogy szíves segítségéért elvár legalább 200 forint borravalót, illetve a svájci rendszámomra való tekintettel akár még 1000 forintra is számíthat. Én persze magam behelyeztem a kártyát a gépbe és beálltam az autómosóba, de maradt egy rossz szájízem, hogy igazából ez az alak arra számított, hogy rábízom a kocsimat és adok neki 200 forint borravalót. Most mit csináljak én vele?
-Tegnap meg Pesten a Blahától nem messze parkoltam egy olyan parkolóházban, ahol az autót egy gép felemeli és elviszi, majd a kiadott kártyáért cserébe hozza csak vissza. Ezt is már eljátszottam egy párszor, de tegnap jön egy úriember széles mosollyal, hogy majd ő segít az automatánál, mert persze az nem olyan egyszerű. Mielőtt közbeszólhattam volna kivette a kezemből a 1500 forintot és maga tette be a tökéletesen egyértelmű nyílásba. Persze a 120 forint visszajáróra egyértelműen igényt tartott (ott állt közvetlen a nyilás és énközöttem), amit én nem adtam neki oda. A franc se akar a 1380 forint parkolási dijra még 120 forint borravalót adományozni. Én még gyanútlanul indultam el a kiadó nyílás felé, amin kb 2-3 perc múlva szokott előbukkanni négykerekűm. Kb 5 perc múlva fordultam csak vissza az úriemberek felé és kérdeztem, hogy vajon mi tart ilyen sokáig. A másik kollega válaszolt félig háttal, hogy ők semmiről sem tehetnek, az iménti borravalós kolléga meg valamilyen kommunikációs problémát emlegetett és mintha megnyomott volna valamit a kezelőpulton. Na csak erre lehetett hallani, hogy felzúg egy gép és kb 2-3 perc múlva meg is kaptam az autómat. Lehet hogy csak bizalmatlan vagyok, de én azt szűröm le mindebből, hogy ha a kedves vendég sajnálja azt a 120 forintot, akkor legyenszíves várjon 7-8 percet az autójára a 2-3 helyett. Kérlek nyugtassatok meg és mondjátok azt, hogy csak a gép volt a hibás. Nagyon szeretném ezt hinni.
-Tegnapelőtt(úgy látszik minden napra jut egy) itt Kecskeméten történt a központi Shell kútnál a következő: Tankolás után beálltam a kasszához, mint mindig. Egy hosszú-vöröshajú lány volt a pénztáros, aki már korábban is fantasztikusan drámaian tudta a visszajárot a pultra csapni, ha netalántán nem adtam (elég) borravalót. Most se számítottam másra, de plusszban még blokkot sem kaptam. Erre nem is figyeltem, mert éppen valamit nyomtatott a pénztárgép(vagy csak tekercset kellett cserélni), de azt a rátartian hálás mosoly amit kaptam, az pár másodperc múlva egyértelművé tette, hogy ezt a pénzt(kb 10e) úgy zsebretette a kisasszony, ahogy csak na. Na erre én mit lépjek? Svájcból importált rendszeretetem azt súgja, hogy menjek vissza és szóljak rá, hogy adja ide a blokkot. De vajon nem ő e a felelős a saját lelki üdvéért? Vagy hagyjam a francba az egészet?

Hát már ezzel is kicsit jobban érzem magam, hogy leírhattam ezt ide nektek, de szívesen hallanék valamilyen megoldási javaslatról, hasonló élményeitekről is.
Ettől a behízelgő, lenyúló üzemmódtól a hideg futkos a hátamon, de most mire fel játszam én itt az igazság bajnokát?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó